21 grudnia 2018 r. w naszej szkole był dniem bardzo uroczystym i radosnym. Tego dnia odbywały się bowiem klasowe spotkania wigilijne uczniów z wychowawcami. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali stoły wigilijne. Następnie wszyscy uczniowie przeszli do budynku świetlicy. Tam obejrzeli przedstawienie jasełkowe, w których udział wzięli chętni uczniowie. Przedstawienie przygotowali pani Wiesława Ptak i pan Andrzej Nolbert. (Przedstawienie to będzie można ponownie obejrzeć w drugi dzień świąt, czyli 26 grudnia 2018 r. w naszym rychtalskim kościele oraz 6 stycznia 2019 r. w kościele w Krzyżownikach). Po przedstawieniu odbyło się podsumowanie konkursów, które miały miejsce w naszej szkole. Opiekunowie oraz organizatorzy tych konkursów wręczyli laureatom nagrody i dyplomy. Następnie pod opieką wychowawców uczniowie udali się do swoich klas, aby świętować Boże Narodzenie, spożywając różne potrawy i słodkości. Nie zabrakło kolędowania. A oto fotorelacja z tego dnia przygotowana przez pana Janusza Witaka: