W dniach 15 -17 kwietnia uczniowie klas 2a, 2b i 3 naszej szkoły brały udział w zajęciach „Zielonej szkoły” w  Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie. Głaz to miejscowość położona niedaleko Wieruszowa. DWDZ położony jest na skraju sosnowego lasu. W jego pobliżu znajduje się rezerwat przyrody „Długosz królewski”.

      Podczas pobytu w DWDZ dzieci uczestniczyły w różnych ciekawych zajęciach. Każdy dzień rozpoczynał się jazdą konną, a później odbywały się wycieczki piesze do ciekawych miejsc, przejażdżki wozem taborowym, pływanie rowerkami wodnymi.  Korzystając ze słonecznej pogody dzieci brały udział w zajęciach przyrodniczych, grach zespołowych, jeździły na gokartach.
      Cały pobyt w DWDZ był bardzo udany i na pewno dzieci będą go miło wspominać. Jako opiekunowie jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Potrafiły się kulturalnie zachować w każdej sytuacji, wykazały się dużą samodzielnością i zdyscyplinowaniem. Ważne dla nas jest również to, iż dzieci bardzo się ze sobą zżyły i nie było widać między nimi podziału na klasy, co widać jednak w szkole.
      Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze zabrać dzieci do DWDZ
i ponownie spędzić tam wspaniale czas.

Wychowawcy:
Halina Białowąs
Barbara Ćwikła
Andrzej Nolbert