24 stycznia 2018r. uczniowie klas 1-4 odbyli niezwykłe spotkanie.
Przybyli do nas Państwo Beata i Piotr Żółkiewscy- opiekunowie w azylu dla zwierząt. Pani Beata działa (jest inspektorem) OTOZ ANIMALS oddział w Kępnie. Misją organizacji jest edukacja dzieci i młodzieży w dziedzinie ochrony oraz humanitarnego traktowania zwierząt. To grupa ludzi działających od wielu lat na rzecz ratowania
i godnego traktowania zwierząt. Zajmują się wszystkim co dotyczy dobrostanu zwierzaków. To organizacja NON PROFIT, czyli jej członkowie nie pobierają za swoją pracę pieniędzy. Przyłącza się do nich wielu wolontariuszy.
Państwo Żółkiewscy chcieli podziękować za zbiórkę karmy i niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierząt,
którą po raz kolejny przeprowadziliśmy w naszej szkole. Z Państwem przyjechała para ich podopiecznych- maleńka suczka- Jolka i Cudowny Falco, który idzie przez swoje psie życie tylko na trzech łapach. Dzieci były zachwycone kontaktem ze zwierzętami. Słuchały opowieści Pani Beaty o jej trudnej pracy i o tym, jak ważne jest, aby szanować zwierzęta i dbać o nie. W tym miejscu wspomniała o wspaniałej postawie naszego ucznia, który uratował życie umierającemu kotkowi. To Gracjan Marek z klasy 4a. Gracek stał się bohaterem wielbicieli zwierząt na Facebooku,
a dziś otrzymał piękny dyplom i encyklopedie ufundowane przez, zachwyconych postawą chłopca, opiekunów zwierząt.